• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma

Kitap okumanın gereğini bilen bir insan için, anlayarak hızlı okumanın da sebep   lüzumlu olduğu bellidir. Çünkü kitap okuyan bir insan, devamlı bir şeyler öğrenme ve kendini geliştirmenin peşindedir. O, devamlı ve hızlı bir halde gerekli bilgilere ulaşmak ve kendini geliştirmek talep eder. Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanoğlun işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de çağımızın değişen şartları adamın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insan, az sürede çok iş başarmak zorunda kalmaktadır.


Okunması gereken yazıların çokluğu, vakittin azlığı insanoğlu daha hızlı okuyabilmek için bilimsel araştırmalar oluşturmaya itmiştir. Okuma hızı, bilimsel teknikle artırılabilir. Çünkü okuma ve anlama hızı üzerinde çalışma yapılırsa elde edilecek bir beceridir.  Anlayarak hızlı okuma, sonradan kazanılan huylar içinde yer alır.  Anlayarak hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme becerilerini geliştirerek, daha önceki okuma süresine kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını ve idrak etme düzeylerini artırmaları demektir.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları İle Alakalı Genel Bilgiler

* İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları toplam 24 saat sürecek ve %30 teorik %70 uygulama içerikli olacaktır.

* Anlayarak hızlı okuma teknikleri konusunda tanınmış ve  yetkin isimlerinden olan Uzm.Psk. Cemal KONDU verecektir.


* İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna katılanların mevcut okuma kapasitelerinde %40 artış olması ve anlayarak okunan kelime sayısında % 300 artış olması beklenmektedir.


* Normalde bir kişinin okuma ve anlama  hızı 100 kelime ile 250 kelime arasındadır. Buradan yola çıkarsak en az 450 kelime ile 900 kelime içinde bir artış olacağı söylenebilir.

* İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna en çok öğrenme taktikleri doğrultusunda en kısa sürede en oldukça faydalanabileceğiniz bir formatta hazırlanmıştır


İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna sonrası yeni becerilerin kalıcı olması için günlük tatbik yönergeleri verilecektir.


*  Sadece okuma hızı artmayacak karar vermede, vakaları algılamada, sürat ve intikal kabiliyetiniz de artacak.


İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursu süresince öğrenme bariyerleri ve  öğrenememe ihtimalini ortadan kaldıracak bilinçaltını etkileyen vasıtalardan yararlanılacaktır.

 
* İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna katılmadan önce mevzuyla alakalı bir kitap (anlayarak hızlı okuma mevzusunda yayınlanmış kitaplara gidebilir)okumuş olmak Anlayarak Hızlı okuma kursu verimliliğini toplamda %20-25 arttıracaktır.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarının Amacı; yavaş okumak alışkanlığı, ilkokul birinci sınıftan beri sistemin getirmiş olduğu öğrenme tekniğinin geliştirmeden ve sorgulamadan uygulamaların ve alışkanlıklarımızın sonucudur.  Anlayarak Hızlı okuma kursunda yavaş okumaya sebep olan kabuğun çatlatılması ve bilinçaltı öğrenme tekniklerinden yararlanarak kolay uygulayabilir düzeye çıkartmayı hedeflemektedir.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarının İçeriği


• Mevcut okuma alışkanlığınızın değerlendirilmesi


• Hedef belirleme


Anlayarak Hızlı okuma teknikleri neleri kapsıyor.


• Okuma frenleri nedir? nasıl kurtuluruz ?


• Ergonomik okumanın püf noktaları?


• Okuma, beyin ve  göz  ilişkisi


• Ritmik müzikle okumak


• Sağ beyin beyinle okumak  


• Niçin sol beyin sağ beynin ne yaptığını bilmez ?


• Donanımımızı geliştirme alıştırmaları


• Zihni okumaya hazırlamak ve konsantrasyon


• İdrak etme mevzusunda ustalık


NLP tekniklerinin kullanılması


• Hipnomeditasyon ile beynin alfa ritmine geçmesi dikkatini toplama kabiliyeti


• Günlük alıştırmalar için yönergeler


• Bilinçaltı davranışı tanımak


• Belleğinizden faydalanmayı öğreniniz


• Yüksek motivasyon ve konsantrasyonla okumak


Daha Hızlı Okumak İçin 10 Niçin?


1. Okuma, anlama, hafızada tutma ve anımsama mevzularında en çok performansa ulaşmak kendinize olan güveni de artırarak başarılarınızın artmasını elde edecektir


2. İzmir anlayarak hızlı okuma kursları, daha az sürede daha fazla bilgiyi işleme olanak sağlamış olduğundan dolayı, okuma için harcamış olduğunuz vakitti önemli ölçüde kısaltacak veya aynı müddette çok daha çok bilgiye haiz olma imkânı elde edecektir.(ortalama 3 kat)


3. Dikkatinizi daha uzun zaman devam ettirebilir ve basit sıkılmazsınız.


4. Zihninizi daha etken kullanır ve zekanızın parladığını hissedersiniz


5. Zihinsel potansiyelinizi en çok seviyede kullanmanızı elde eden program, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız öteki işler için vakit bulmanızı da sağlayacaktır


6. Algılama ve hatırlamak mevzusunda daha donanımlı olmuş olmuş olursunuz.


7. Düşünme, Algılama, değerlendirme, kavrama ve karar verme hızını artar


8. Okuma işlevini monotonluktan çıkartarak, zevkli ve keyifli hale getirirsiniz


9.  Teog, Ygs, Lys, Kpss, Ales vb.. Gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken bununla birlikte sınavlarda zamandan önemli bir tutum sağlamış olmuş olursunuz


10. Bir gazeteyi ortalama 30 dakikada tamamen okuyabilirsiniz.


11. Yöneticiyseniz, önünüzdeki evrak yığınını minimum 3 -5 kat daha çabuk okuyup, değerlendirebilirsiniz. Okurken “ne süre bitecek?” diye düşünmek yerine, okuyacağınız diğer yazıları düşünmeye başlarsınız


10 Soruda İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları


1. 24 saatlik bir eğitim yeterli olur mu?

Öğrenmenin amacı uygulayabilmektir. Uygulayabildiklerinizi sürdürebilmeniz içinse huy kazanmanız gerekir. 24 saat içinde okuma hızınız 2-3-4 kat artmış olacak ve öğrendiğiniz bilgileri uygulayabilir düzeye geleceksiniz. Alışkanlık düzeyinde kullanabilmeniz için yaklaşık her gün 30- 45 dakika kadar ergonomik yapmayı sürdürmeniz gerekir.


2. Anlayarak Hızlı Okuma Öğrendiklerimi unutabilir miyim?


Öğrenilmiş olan bilgiler kullanıldıkça unutulmaz. Başlangıçta isteksiz ve eski alışkanlıkların baskısı altında olsanız da bir zaman kullanmayı sürdürmeniz halinde. Unutmanız söz konusu değildir. Okuma yazmayı öğrenip bir vakit okuduktan sonrasında nasıl okuma yazmayı unutmuyorsunuz onun gibi hızlı okumayı da unutmazsınız.


3. Başka Kurumlarda Verilen Eğitimlerden Bir Farkı Nedir?


Öğrenim veren kurumlar  ve eğitimciler içinde anlayarak hızlı okuma kurslarının belirlenmiş bir müfredatı ve öğrenim kalitesi standart değildir. Saygın Coaching & Consulting Kurumumuzun en önemli farkı öğretmesidir başka bir ifadeyle öğrenmenin gerçekleşmediği bir öğrenimden katılımcının memnun olmadığını ve maddi yatırımının iadesini talep edebilir. Bütün sistemlerimiz danışan ihtiyacını karşılama memnuniyeti sağlama üzerine kurulmuştur.


4. Hangi yaş grubundakiler daha çabuk öğrenir?


“Öğrenmenin yaşı yoktur” anlayışı yaygın ve doğrudur. Fakat yaş ilerledikçe öğrenmeye karşı mukavemetlerimiz artar.  Anlayarak Hızlı Okumanın en verimli öğrenildiği yaşlar erken yaşlardır.  Okuma yazmanın öğrenilip kavramların yerleştiği yaş grubu olarak 10-19 yaş grubu diyebiliriz. Üniversite öğrencilerinin de öğrenme vakitleri devam ettiği için zihinsel performansları daha kuvvetlidir.
 

5. Her şey çabuk okunması mümkün mu?


Her yazı kendi grubu içinde hızlı okunabilir. Bir ihtimal her yazı aynı hızda okunmaz denilebilir. Önemli olan makaleyi hızlı okumak değil mesajları hızlı ve çabuk algılamak. Yazınsal bir metinle günlük gazete, dergi arasında normal olarak bir hız ayrımı olacaktır ancak her halükarda kendi kategorisinde klasik okumaya kıyasla çabuk ve hızlı okunabileceğini söyleyebiliriz.


6.Anlayarak hızlı okumayı Kursa gitmeden de öğrenilebilir mi?Öğrenmek için ne olursa olsun kurslara ihtiyaç yoktur. İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları katılımcı ve eğitici içinde diyalog olumlu sağlandıktan daha sonra ve öğrenmeyi kolaylaştıracağı motivasyonu arttıracağı muhakkaktır. Tekrar de öğrenmenin eğer olmazsa olmaz şartlarından değildir.


7. Hızlı okuyup da anlayamama durumum olur mu?


Klasik okumada algı etme odaklı bir hız ilişkisi kurulur. Anlayarak hızlı okuma tekniklerinde hız odaklı bir idrak etme ilişkisi kurulur. Bu durumda idrak etme başlangıçta istenilen düzeyde olmasa da uygulanacak tekniklerle daha hızlı ve çabuk anlaşılabilir düzeye çıkartılabilir. Aslına bakarsanız hızlı okumaktan anlaşılması gereksinim duyulan hızlı anlamaktır.


8. Okuma ve anlama hızımızı ne kadar arttırabiliriz?


24 saatlik bir çaba sonucunda 3-5 kat arttırılması normaldir. Daha çok artması bu çabanın sürdürülmesi ile ilgili bir şeydir. İhtiyacınıza ve hırsınıza bakılırsa 5 kat kadar da arttırılabilir.


9.Okuma alışkanlığım yok dikkat ve konsantrasyonum zayıf ne önerirsiniz?
Yaygın olan bir durum. Katılımcılardan bu sınıfa girenlerden ayrı bir öbek oluşturuyoruz. Önemli olan ihtiyacınız olan şeyin farkında olmanız ve bunun için merdiven dayamış olmanız ki seminerlerden daha sonra bu problemi önemli ölçüde açacağınıza inanıyoruz.


10.Okuma hızını frenleyen en yaygın sorunlar neler?


• Sözcük sözcük okuma alışkanlığı

• Sık sık geri dönerek anladığından güvenli olmak için yapılan gereksiz davranışlar

• Daha hızlı okursa anlayamayacağı inancı

• Psikolojik Sebepler  

• Fiziki ortamın okumayı teşvik edici olmaması

• Kültürel alışkanlıklar ve entelektüel bilinç yetersizliği

• Okurken içten seslendirerek yada dudak kıpırdatarak okumak

•  Ayrıntıda oyalanmak, gereksiz bölgelere takılarak ana mesajları kaçırmak
 
• Konsantrasyon ve odaklanma eksikliği

• Okuma hedefleri koymamak ve süreyi kötü kullanmak


Anlayarak hızlı okuma kursları  için bazı tanımlar ;


NLP nedir? Açılımı Nöro Linguistig Programing olan NLP İnsanların öğrenme,  algılama, davranma ve davranış geliştirme süreçlerini deşifre ederek yeni alışkanlıklar ve davranışlar geliştirmek için kullanılan bir takım tekniği içerir.


Konsantrasyon çoğu bireyin ortak problemidir. Zaman zaman çok nadir de olsa çok iyi dikkati ve konsantre olduğumuzu hisseder ve o anda öğrendiğimiz şeyleri çok kolay ve kalıcı olarak öğrendiğimizi fark ederiz. çoğu kez ise öğrenmek yada çalışmak istediğimiz bir mevzuya ne kadar istesek de konsantre olamadığımızı ve kolayca dikkatimizin dağıldığını görürüz.

Alfa ritmi konsantrasyon temel olarak beyin dalgaları ile ilgilidir. Beynimiz devamlı olarak çeşitli dalgalar yaymaktadır. Bunlardan 8 ila 12 hz. Arası beyin dalgalarına "alfa dalgaları" denmekte olup, beyin alfa dalga ortamındayken konsantrasyon verimliğimiz zirveye çıkmaktadır.
 
İzmir anlayarak hızlı okuma kursları ; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES hazırlanan öğrencilerin imtihan sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde de sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur. Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 27 kat daha çabuk ve hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? öyleki niçin minimum 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1-2 saatte bitirmeyesiniz?


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Hedefi;

~ Rahat ve Akıcı biçimde öğrenirsiniz.

~ Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.

~ Zamandan tutum etmiş olmuş olmuş olursunuz.

~ Özgüven kazanırsınız.

~ Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.

~ Okurken beyniniz hayal kurmaz ve tümü görür.

~ Okuma daha zevkli hale gelir.

~ Okuma alışkanlığını kazanmada önemli bir adım atmış olursunuz.

~ Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza destek verir.

~ Kişisel gereksinimlerinize bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun İçinde Ne Olduğu:

~ Konsantrasyon odaklanma ve motivasyonu arttırma.

~ Öğrenme Süreçleri ve etkili kavrama metotları.


~ Okuma ve anlamayı zorlaştıran faktörler.

~ Üstün Okuma ve Klasik tekniklerinin karşılaştırılması.

~ Etken görme alanını geliştirme.

~ İç disiplin geliştirme

~ Anlama ve Görme çevikliğini arttırma çalışmaları.

~ Sözcükleri biçimleri kanalıyla tanıma.

~ Göz kaslarını çevikleştirme.

~ Ana fikri yakalama.

~ Okumaya ritim kazandırma

~ Öğrenme ve bellek ilişkisi.

~  Hedef odaklı okuma biçimleri.

~ Okuma ve anlama ölçümleri.

~ Öğrenme zamanları ve etken kavrama metotları.

~ Konsantrasyon, Odaklanma Ve Motivasyonu Arttırma.

~ Okuma Ve Anlamayı Zorlaştıran Faktörler.

~ Klasik Ve Üstün Okuma Tekniklerinin Karşılaştırılması.

~ Görme Ve İdrak Etme Çevikliğini Arttırma Çalışmaları.

~ Göz Kaslarını Çevikleştirme.

~ İç Disiplin Geliştirme

~ Okumaya Ritim kazandırma

~ Sözcükleri Biçimleri kanalıyla Tanıma.

~ Ana Fikri soruşturma.

~ Hafıza-Öğrenme İlişkisi.

~ Amaca gore Okuma Biçimleri.

~ Okuma Hızı Ve Anlama Ölçümleri.


Nasıl okuyacağını bilmek kadar nasıl konsantre ve odaklanacağınızı olabileceğini öğrenmek de önemlidir. İnsanlar kendini zorlayarak,  sıkıştırarak ya da kendiliğinden konsantre olması imkansız! öyleyse, eğitim kurslarımıza katılmak sizde ve öğrencilerinizde çok şey değiştirecek.


Her insana İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. Grupları, yetişkinlere ve her düzeydeki herkese… her insana


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları ; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. Grupları yetişkinlere ve her düzeydeki her insana... İzmir anlayarak hızlı okuma Kurslarımız %30 teorik, %70 ergonomik uygulamalardan oluşmaktadır. Anlayarak hızlı okuma kursu okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az 3- 5 kat köklü bir halde arttırmayı % 100 güvence verilmektedir!

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarının Detayları:


* Eğitimin Adı: İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu


* Eğitmen: Cemal Kondu / Kişisel Ve Kurumsal  Gelişim Uzmanı / Yazar/ Uzman Psikolog

* Eğitimin Süresi: 24 saattir. 5 haftalık süre diliminde programın tamamlanması uygundur. (Eğitimlerimiz %30 teorik, %70 ergonomik uygulamalardan oluşmaktadır.)


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna Kimler  Bu Kursuna Katılabilir?


Sınavlara hazırlananlar,( TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES VB.) Öğrenciler ve eğitmenler, yöneticiler ve her seviye idari görevliler, okumayı ön planda tutan bütün meslek erbapları ve okumasını geliştirmek isteyen her yaştaki kişiler.

 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız rica ederiz… 

Anlayarak Hızlı Okuma
eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz

Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kursları için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları başlıklı 27341 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın