• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Tekniği Antalya

Hızlı Okuma Tekniği Antalya
Hızlı Okuma

Hızlı Okuma Tekniği Nedir? Gözlerimiz, okuma esnasında yazının üzerinde soldan sağa doğru kayarak ilerler ve her kelime üzerinde duraklar. Gözlerimiz bu duraklamalar esnasında aynen bir fotoğraf makinesi benzer biçimde gördüğü kelimenin resmini çekip beynimize gönderir; beynimiz daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri çözerek bir araya getirir ve anlamlı bir bilgiye dönüştürür.


Normal bir insan dakikada 100-200 kelime okur. Günde 40-100 e-posta, biroldukça rapor, kitap veya gazete okumak zorunda olan bir işadamı veya 300-500 sayfalık ders kitapları okuyan bir üniversiteli yahut YGS & LYS & TEOG vb. Sınavlarda kısa sürelerde yüzlerce suali okuyup cevaplaması gereken bir öğrenci için bu seviye çok yetersizdir.


Hızlı Okuma Tekniği, bütünsel algının artırılması geliştirilmiş alıştırmalar, göz Kaslarının güçlendirilmesi geliştirilmiş alıştırmalar vs gibi çeşitli göz alıştırmaları çalışmalarıyla, göz algılama kapasitesini ve duraklama esnasında gözün görme alanını geliştirme esasına dayanmaktadır. Antalya Hızlı Okuma Tekniği kursumuza katılarak 8-9 hafta eğitim sonucunda, okuma ve anlama hızınız %200-400 oranında yükselebilir.

Hızlı Okuma Tekniği Antalya

Niçin Yavaş Okuyoruz?Okuma hızımızın düşük olmasının sebebi yazıda bakmış olduğumuz alandır. Her kelimeye tek tek bakmış olduğumuzda her satır için ortalama 10 kez göz hareket ettirmek zorunda kalırız. Fakat gözümüzün bakış açısı birden çok kelimeyi alabildiği taktirde bir satırlık kelimeyi 2-3 göz hareketine kadar indirebiliriz.

Göz çektiği fotoğrafları dilimizden yüzlerce kez süratli olarak beyine göndermekte ve beyin almaktadır. Sesli okuduğumuz vaktin 100- 200 kelime 1 dakikayla sınırlandığı için okuma hızımız çok daha çabuk, hızlı olan beyin kapasitemize yetişememekte, arta kalan beyin kapasitemiz, boşluğu başka düşüncelerle doldurmaya çalıştığından odaklanmamız ve okuma etkinliğimiz azalmaktadır.

Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; her kelime üzerinde duraklar. Bu duraklamalar esnasında, aynı bir fotoğraf makinesi benzer biçimde, gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır.

Okunmakta olan kelime gruplarını çok hızlı bir şekil de beyne rapor ederek çok kısa bir süre içinde algılayıp hazmedilmesini sağlayan bu teknikleri en önemli özelliğini bu madde yardımıyla ortaya çıkarmaktadır. Anlayarak Hızlı okuma, dikkat eksikliği bulunan ve okuma sırasında konsantre olamayan insanoğlu için oldukça olumlu neticeler doğurmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Kursuyla ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Kursu
için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Hızlı Okuma Kursu 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Kursu 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Hızlı Okuma Tekniği Antalya başlıklı 3899 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın