• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Kursu İzmir Bornova

Hızlı Okuma Kursu İzmir Bornova
Hızlı Okuma

Bilgi edinirken ve herhangi bir konuyu öğrenmek istediğimizde de en etkili yol okumaktır. Görsel olarak izlenen ya da dinleyerek öğrenme yöntemleri günümüz bilgi çağında yeterli değildir. Ancak, okuyarak edinilen bilgi ve öğrenilmeye amaçlanan konu daha çok çeşitlilik arz edecektir.

Eğitimine devam eden öğrencilerin sınavdan sınava koşturduğunu ve bu sınavlara hazırlanmak için onlarca kaynak kitaptan çalışmaları gerektiğini düşünürsek, ağır bir okuma yükünün altında ezildiklerini görürüz.

Hızlı okuma becerisine sahip olmayan, okuma hızı ve dolayısı ile de anlama kapasitesi düşük olan bir kişi eğitim hayatında zorlanır. Bu sayede gün içerisinde birçok olumsuz durumla karşılaşır fakat kolayca müdahale edemez. Ancak bir ayrıntıyı belirtmem gerekecek ki kişinin anlama kapasitesini düşüren durumda yavaş okuma alışkanlığı en büyük etkendir.

Anlama yeteneği körelen kişilerin başarılı olması beklenemez.
Türkiye’de okuma hızı ortalaması dakikada 160 – 220 kelime aralığındadır. Halbuki insan beyninin ve gözünün koordineli bir şekilde, yüksek bir anlama oranıyla, dakikada 500 kelimeden daha fazla okuyabilme kapasitesi vardır.

Sahip olduğumuz bu yüksek okuma hızı kapasitemize ulaşabilmek için şüphesiz bazı özel teknikleri bilmek veya öğrenmek gerekir. Yüksek bir okuma hızına ulaşan bir kişi öğrenciyse daha iyi notlar almanın, iş dünyasındaysa kariyerinde hızla yükselmenin tüm avantajlarını elinde tutar.

Okumak ve çalışmak için ne kadar zaman ayırıyorsanız o zamanı üçe bölün ve bu zamanın bir parçasında tüm okuma ve çalışmanızı bitirdiğinizi düşünün! Geriye kalan zamanınızda neler yapabileceğinizi lütfen hayal edin. Gezersiniz, sinemaya gidersiniz, ne zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızı görürsünüz, onlarla hoş vakit geçirirsiniz, kana kana uyursunuz, bir sürü derslerden dolayı doya doya yaşayamadığınız gençliğinizi yaşarsınız, ne isterseniz onu yaparsınız.

Bütün bunlar rüya değil, gerçek! Eğer içimizden seslendirmeden ne kadar hızlı okuyabileceğinizi merak ediyorsanız cevap, düşünebildiğiniz kadar hızlı. Anlayarak hızlı okuma kursunda okuma hızınız en az üç-dört kat artıyor. Böylece, sınavlarda yetiştiremedim, azıcık vaktim olsa neler yapardım, okunacak o kadar şey var ki sorunları sona eriyor. Artık daha fazla yaşama, öğrenme hayatınızın kalitesini arttırma şansınız oluyor.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’de
.ki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  
Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Hızlı Okuma Kursu İzmir Bornova başlıklı 4135 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın