• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Eğitmenliği

Hızlı Okuma Eğitmenliği
Hızlı Okuma

İnsanoğlunun gelişim aşamaları içerisinde en önemli unsur bilgi çağı olarak adlandırdığımız günümüz dünyasında bilgiye en kısa süre içinde ulaşmaktır. Bilgiye ulaşmanın ve bilgiyi paylaşmanın en etkin yolu ise etken bir okuyucu olmaktan geçmektedir. Okuma-yazma oranının fazla olduğu düzeyi toplumun gelişimi düzeyi ile doğru orantılıdır.  Bu şartlarda ise okuma-yazmanın çağı yakalamak adına ön şart olduğu ortadadır.


Okuma-yazma becerilerinin kazanılması ve etken bir şekilde kullanılması Modern  uygarlığa ayak uydurmanın yanı sıra, günlük yaşamın kolaylaştırılması ve akıcılığı açısından da büyük önem arz eder. Günlük  hayat içinde karşısına çıkan uyarıları okuyup anlamış olmayan insanoğlu için yaşam hiç de göründüğü kadar kolay değildir.


Günlük haberleri okuyup bunlardan yararlanmak, Onaylanması ihtiyaç duyulan evrakları, sözleşmeler üzerinde bulunan açıklamaları kavramak, hak ve sorumluluklarımızın farkına varmak her zaman için okuma ve anlama becerilerine haiz olmayı lüzumlu kılmaktadır.


Okuma becerisi, bilimsel nitelikli, toplumsal, siyasal ve kişisel bir ekip değerleri içerisinde barındırır. Çocuklar ilk öğretime başladıkları anda okuma becerisinin kazandırılmasına büyük önem verilmektedir. İlköğretim sürecinde okuma becerilerini gerektiği düzeyde kazanıp geliştiremeyen bireyler daha sonraki öğretimleri içerisinde ve diğer alanlarda başarısız olabilmektedirler.


Anlayarak hızlı okuma eğitmeni yetiştirmeyi hedefleyen bir bilgi-uygulama aktarımı ve eğitmenliği gelişimi eğitimidir.

Hedef, eğitmen adayına  hızlı okuma eğitimi ile ilgili sunum ve eğitmenlik becerilerinin kazandırılmasıdır.. Bunun için, Anlayarak hızlı okuma eğitiminin içeriği, çalışmaları, uygulama örnekleri, sunum  ve eğitimin nasıl anlatıldığının bilgisi verilmektedir. Meydana getirilen uygulamalarla, sunum ve eğitim yetenek gelişimi sağlanmaktadır. Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimi süresince yapılacak uygulamalarda eğitmen adayına devamlı geri bildirim verilecektir.  


Edindiğiniz bilgi ve kabiliyetlerle bulunmuş olduğunuz birimde, kurumda, il veya ilçede bireysel eğitimler verebilir, dershane ve okullarda eğitmen olarak vazife alabilirsiniz.


Saygın Coaching & Consulting niçin tercih sebebidir?


Hızlı Okuma alanında çalışan ve çalışacak profesyonelleri en iyi donanımla yetiştiren tek kurum olmasıyla tercih sebebidir.


Verdiği mezuniyet belgesi ve sertifikaları dünya da en zor şekilde üyelik bulan MTI ‘den vermesiyle tercih sebebidir.


Kişiyi bütün olarak gören ve Hızlı Okuma alanında kullanılabilen bütün tekniklerle bütünsel çözümler doğrultusunda eğitim veren bir kuruluş olması sebebiyle tercih sebebidir.


Verilen tahsilden sonra her süre danışmanlık desteği sunması nedeniyle tercih sebebidir.


Eğitim ondan sonra profesyonel yaşama adım atacak ekip arkadaşlarına iş modeli, tasarım, tanıtım, programlama,  pazarlama ve Hızlı Okuma hakkında destek vermesi sebebiyle tercih edilir.


Zaman ve mekandan bağımsız teknikler ile programların tesirini arttırması sebebiyle tercih sebebidir.


Hızlı Okuma alanındaki tüm gelişmeleri en yakından takip ederek, bu tarz şeylerin Türkiye şartlarına uyarlanarak paylaşımını sağlaması sebebiyle tercih sebebidir.

 
Ustalaşmış olarak yaşamına devam etmek isteyen katılımcılara deneyim kazanmak için staj olanakı sunmasıyla tercih sebebidir.


Yetiştirdiği ustalaşmış uzmanları rakip olarak görmek yerine onları birer takım arkadaşı olarak kabul etmesi tercih nedenidir. 


Dinamik ve yenilikçi yüzü ve insan öncelikli yaklaşımı yardımıyla tercih sebebidir.


Profesyonelliği hedefleyen ekip arkadaşlarına ilk günden kişiliklerine ve yeterlilikleri uygun hedefleme ve danışmanlık çalışmalarına adım atar. Bu doğrultuda gelişimlerini sağladığı için tercih sebebidir.
Türkiye’nin  Hızlı Okuma mevzusunda en çok satan kitabının yazarı olan ve 19 yıllık tecrübesiyle  Uzm. Psk. Cemal KONDU’u  hızlı okuma eğitimi nasıl veriyorsa, siz de aynı eğitimi vereceksiniz. Hedef  bütün eğitimcilerimizde aynı standart eğitim ve dokümantasyon birliğinin sağlanmasıdır.   


Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimin Amacı Nedir?


 ‘’Hızlı Okuma Eğitmenliği” 
Eğitimi sürecini ustalaşmış olarak yönetme bilgi ve becerisini yerleştirmek.


Katılımcıların Öğrencide okuma ile ilgili değişiklik ve dönüşüm dinamiklerini harekete geçirebilmesini sağlamak.


Katılımcıların yeni okuma alışkanlıklarını kavrayıp mesleki ve özel hayatları içerisinde ergonomik bir halde uygulayabilmelerini sağlamak.


Öğrenciyi hızlı okuma sistemi içinde tutacak, huy ve yaşam başarısına ulaştıracak gerekli bir ekip şekilleri öğretmek.


şuuraltı süreçlerini tanımalarını sağlamak ve etken olarak kullanabilmelerine yönelik uygulamaları öğretmek.


Hızlı Okuma Eğitmenliği  öğrenime Katılanlar Neler Kazanacak?


Yeni bir iş alanı olan Hızlı Okuma Eğitmenliğinde başka ek bir eğitim almaya ihtiyaç duymadan çalışmalarına imkan verecek beceriyi kazanmak


Öğrenci ve Yetişkinlerde Hızlı Okuma yöntemleri başta olmak üzere hatırlama ve hafıza tekniklerinin bilgisine haiz olup yöntemlerini öğrencilerin yaş gruplarına uygun bir halde kullanmak.


 Hızlı Okuma Eğitmenliği  Eğitimine Kimler Katılmalı


·         Dershane Öğretmenleri


·         Profesyonel eğitimci olmak isteyenler,


·         Rehber öğretmenler


·         Öğretmenler


·         Koçluk Yapanlar, Yaşam koçları, Eğitim koçları, Başarı koçları,·         Psikolojik danışmanlar


·         Eğitim ve danışmanlık şirketlerine artı kurs açmak isteyenler,


·         Eğitim işiyle uğraşacak üniversite mezunları


·         Gençlerle ilgili işlerde çalışanlar olur


·         Kurumlarında İnsan Kaynakları alanında çalışanlar
Hızlı Okuma Eğitmenliği  Eğitiminde Dağıtılacak Materyaller


·         “Hızlı Okuma Eğitmenliği ” Eğitimi notları


·         İhtiyacınız kadar dijital dokuman 


Hızlı Okuma Eğitmenliği  Sertifika Koşulları·         Bir Önlisans veya lisans programına devam ediyor yahut bitirmiş olmak


·         Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitim/kurs sonundaki değerlendirme uygulamasını başarılı bir şekilde tamamlamak ve %80’lik devamı gerçekleştirmek


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya  Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği
eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
Hızlı Okuma Eğitmenliği başlıklı 3433 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın