• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Antalya

Hızlı Okuma Antalya
Hızlı Okuma

Hızlı okumanın temel hedeflerinden biri gözümüze çeviklik ve ritim kazandırmak. Kelimeleri tanıma aşamasında zihnimiz tembeldir. Ama ilerleyen aşamalarda beyin ile gözün uyumu sağlanacaktır. Böylece daha hızlı öğrenme ve daha hızlı bir algılamaya kavuşmuş olacağız.
Anlayarak hızlı okumada gözü etkin bir şekilde geliştiririz. Bilgileri göz sinirleri ile beynimize aktarırız. Göz sinirlerimiz kulak sinirlerimize oranla daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Ve bu doğrultuda beynimize daha seri ve daha hızlı bilgi aktarmaktadır. Hızlı okuma için göz kaslarını geliştirmek algılamamızı da geliştirecektir ve bu sayede daha fazla okuyup daha fazla bilgiye ulaşmış oluruz.
Hızlı Okuma eğitimi almamış bir insan, kelime kelime okur, içten seslendirir, gözü metin üzerinde yavaş kayar ve uzun duraklamalar yapar. Göz ve beyin arasında anlam karmaşası yaşanır. Gözün hızı ile beynin okuma merkezinin hızı arasındaki uyumsuzluk anlama dağınıklığına ve tekrar tekrar başa dönmemize yol açar. Göz yavaş çalışır ama beyin çok hızlı çalışır. Bu yüzden zaman zaman gözleriniz okurken beyniniz farklı şeyler düşünür. Bu da okumanın verimini düşürür. Hızlı okuyanlarda beyin bütün enerjisini okumaya harcadığından başka şeyler düşünmeye fırsat bulamaz ve bu sayede okuma verimi de artar. Hızlı okuyarak anlamak zamandan tasarruf etmemize yardımcı olur. Hızlı okumayı öğrenip kendine hem sınavlarda hem de yaşamda büyük avantaj sağlarsınız.
Hızlı okuma teknikleri uygulama yeteneğine sahip olarak, kendinize olan güveninizi arttırmış ve ya geri kazanmış olursunuz. Hızlı okuma teknikleri sayesinde daha hızlı okuyarak size kalan zamandan da tasarruf edersiniz. Hızlı okumayı öğrendiğiniz takdirde okurken beyniniz, hayal kurmak yerine okuduklarının bütününü odaklanır ve bütünü görmekle kalmaz, gördüğünün bütününü anlar. Kelime hazineniz ve bilgi birikiminiz bu sayede daha da artmış olur.
Hızlı okumanın genel amacı ise kısaca şöyledir;
1-) Her bir kelime bloğu içinde okunan kelime sayısını artırmaya çalışır (görme açısının genişletilmesi).
2-) Her bir okuma bloğunun okunma süresini azaltmaya çalışır (görsel algılama ve beynin algılama hızının artırılması).
3-) Okunan blokların kayıpsız olarak beyne yerleştirilmesini hedefler (beynin hafızaya yerleştirme ve hatırlama becerilerinin geliştirilmesi).
4-) Yukarıda belirtilen maddelerin sonucu olarak geri dönüşlerin ve tekrarlı okumaların minimuma indirilmesi (konsantrasyonun artırılarak anlama oranının yükseltilmesi).

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Hızlı Okuma Antalya başlıklı 4481 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın