• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Kursu

Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Kursu
Hızlı Okuma

Kitap okumak kişinin, kültür seviyesinde, yaşam kalitesinde, çevresindeki bireylerin yaşam standartlarında, bireyin toplumsal ve duygusal yaşamında, ilişki seçimlerinde, iş olanaklarında, ruhsal ve zihinsel gelişiminde oldukÇa önemli bir etkendir. Ve malesef günümüzde kitap okumaya gereken önem verilmemektedir. Hızlı okuma eğitimleri hızla yaygınlaşmıştır fakat yine de istenilen yada olması gereken seviyeye taşınamamıştır.

Hızlı Okuma Teknikleri Kursu, fikir hızını arttırma, dikkat süresini arttırma, zaman kaybını önleme, fikir açısını değişiklik yapma, yaşam standartlarını yükseltme, doğru karar verme, etkili iletişim kurma, konsantrasyon arttırma ve buna benzer bir çok yönde önemli gelişim sağlayan bir eğitimdir.

Hızlı Okuma Teknikleri Kursunun yaşamınıza getireceği kolaylıklardan bir tanesi de okunması gereken rapor ve ya dosyaların daha kısa zamanda okunmasını sağlamaktır. Böylelikle öteki işlerinize, kendinize, ailenize, çevrenize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

 
Okurken “Ne süre bitecek?” diye düşünmek yerine, okuyacağınız öteki metinleri düşünmeye başlarsınız.

 

Unutmayın, günün birinde Anlayarak Hızlı Okuma Tekniklerini ne olursa olsun öğreneceksiniz.

 

 

Hızlı Okuma Teknikleri Kursu, öğrenmeden önce hızımızı engelleyecek frenleri öğrenmemiz, öncelikle bizi yavaşlatan bu frenlerden kurtulmamız gerekmektedir. Bu frenler şimdiye kadar yanlış öğrendiğimiz okuma bilgileridir. Bu yanlış alışkanlıklarımızı bırakmadan okumamızı hızlandırmamız çok zor olacaktır. Bunları birer alışkanlık olduğundan birden değiştiremeyiz.

 

Hızlı Okuma Teknikleri  Nedir?

 

Hızlı Okuma Teknikleri  kursu, yüzmek, kayak yapmak ve on parmak daktilo yazmak gibi psikomotor bir becerinin geliştirilmesine dayanıyor. İnsan gözün 180 derecelik bir fark etme alanı var. Bir kelime ise, bunun yalnızca yüzde 2-3'üne denk geliyor. Oysa, göz, çok daha geniş bir alanı algılama kapasitesine haiz. Beyazperde ekranı karşısına oturduğumuzda, 150-160 derecelik bir alanı rahatlıkla takip edebiliriz, okurken ise ilkokulda öğrenilen yöntemler yüzünden, göz otomatikman tek kelimeye gidiyor.


Hızlı Okuma Teknikleri kursunun ilk amacı, gözün anlık duraklamalar esnasında 1 değil 3-4 kelimelik bloklamalara odaklanmasını sağlamak. Çünkü böylece üçer kelimelik bloklara odaklanan birey, metni çok daha çabuk okuyor. Bu noktada önemli olan, refleksif şekilde kelime,  kelime okumaya alışmış olan göz-beyin koordinasyonunu değiştirmek.


ABD başta olmak üzere bir oldukça ülke, etkin bir şekilde bu tekniği yıllardır kullanıyor.

 
Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Kursuna gittiği zaman;


√ Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğreniriz.
 

√ Okuduğumuzu anlama yüzdemiz artar.

 

Özgüven kazanırsınız.

 

√ Okurken beyniniz tümü görür.

  

√ Zamandan tasarruf etmiş oluruz.√ Okurken beynimiz daha iyi ilişki kurar.

 

√ Okurken beynimiz hayal kurmaz ve tümü görür.

 

√ Okuma daha zevkli hale gelir.

 

√ Okuma hızımız köklü bir halde değişir.

 

√ Beynimizi daha etkin kullanmamızı sağlar.

 

√ Okuma hızımızı minimum 3 kat arttırmak.

  

√ Okumayı temel alışkanlık olarak kazandırmak. 

 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Teknikleri Kursuyla ilgili detaylı bilgi için :Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Kursu 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Kursunu tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Kursu için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Kursunu tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Teknikleri Kursu için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Teknikleri Kursunu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Teknikleri Kursu için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Teknikleri Kursunu tıklayabilirsiniz


Muğla Hızlı Okuma Teknikleri Kursu 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Teknikleri Kursunu tıklayabilirsiniz. 


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Kursu başlıklı 4022 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın