• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Kursu

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Kursu
Hızlı Okuma

"Niçin hızlı okumaya ihtiyaç duyulur? Bu tür okumanınyararları nelerdir ?" insanlar okuma mevzusunda mevcut kapasitesinin tümbunlarını kullanamamaktadır. Bilim alanındaki gelişmeler, öğretim sırasındaokunması gereken belgelerin gün geçtikçe biraz daha artması karşısındainsanoğlu çaresiz kalmakta; zaman konusunda sıkıntı çekmektedir. Meydanagetirilen araştırmalar, ortalama olarak dakikada 500 kelime okunmasının gerekliolduğunu göstermiştir.

 

Daha yüksek oranda bir okuma hızına ulaşmak, özellikleidareci kadroların hedefi olmak zorundadır. üst seviyedeki bir komutanın, bir politikacının,günlük işlerle alakalı olarak imzaladığı belge ve yazışmaların okunması biledakikada 500 kelimeden düşük bir okuma hızıyla okunmakta olduğu görülmektedir.

 

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Kursunun Esasları:

 

* Gözü daha hızlı görmeye alıştırmak.

 

* Bir defada 2,3,4 kelimeyi birden okumayı öğretmek.

 

* Tamamıyla sessiz okumaya alıştırmak.

 

* Lüzumsuz geri dönüşleri, yine okumaları önlemek.

 

* Anlayışı çelmeleyen düşünüş engellerini kaldırmak.

 

İlk önce her satırda gözün kaç kez durakladığını tespitetmek gerekmektedir. Ona bakılırsa hızlı yada yavaş okuyucu olduğumuzu  anlarız. önce denemelerle dakika tutarakokuma hızınızı ölçün. Sonrasında parçayla ilgili soruları yanıtlayıp yüzdeolarak anladıklarınızı tespit edin.

 

Okumanın ne anlama geldiğini iyi bilin; okumak yalnızcasözcük kümeleri görmek değildir. Okumak yazarla aktif bir sohbet şeklindesürdürülen zihinsel bir süreçtir. Bu zihinsel beceriler de öğrenme yolu ile gerçekleştirilebilir.

 

Örneğin bir metne bir bakışta en fazlaca iki- üç sözcükalgılayabilen bir okuyucu belirli bir eğitim programı sonucunda bir bakıştacümlenin ya da paragrafın bütününü  idraklayabilir hale gelir. Tekrar öğrenmesonucunda, devamlı olarak her okuma çabasında yazarla aktif bir söyleşiarasında yazarın görüşlerini açığa çıkarmayı öğrenerek faal bir okuyucuolabilir. Okumanın reel amacı, anlamı çabuk ve doğru kavramaktır. Bu okumanıngeliştirilmesi için, müessir okumanın temeli olan hız, kavrama ve hafızaarasında bağ kurulmasını gerektirir.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir  Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla  Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Kursu başlıklı 2207 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın