• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi
Hızlı Okuma

Son zamanlarda meydana getirilen teknik araştırmalar, insanların çok hızlı okuma yapabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. İmtihan yarışı, yoğun iş stresi ve sürenin verimli kullanılmasında yaşanan zorunlulukları yaşantımızda hızlı okumayı öncelik haline getirmiştir. Olduğundan daha hızlı okuyarak, zamandan kazanmanın mümkün olduğu kati bir neticedir.

 

Fakat bununla beraber, daha kısa sürede daha hızlı okunan yazıların hafızada tutulabilmesi de gerekir. Eğer, okuduklarınızı hafızanıza alamıyor ve gerektiği vakit hatırlayamıyorsanız, anlayarak hızlı okumanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu şekilde meydana getirilen bir anlayarak  hızlı okuma, zamanı boşa geçirmekten başka bir şey değildir.

 

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitiminin Esasları:

 

* Gözü daha hızlı görmeye alıştırmak.

 

* Bir defada 2,3,4 kelimeyi birden okumayı öğretmek.

 

* Tamamıyla sessiz okumaya alıştırmak.

 

* Gereksiz geri dönüşleri, yeniden okumaları önlemek.

 

 * Anlayışı çelmeleyen düşünüş engellerini kaldırmak. İlk önce her satırda gözün kaç kere durakladığını tespit etmek gerekmektedir. Ona bakılırsa hızlı yada yavaş okuyucu olduğumuzu anlarız. Önce denemelerle dakika tutarak okuma hızınızı ölçün. Sonrasında parçayla ilgili soruları yanıtlayıp yüzde olarak anlamış olduklarınızı tespit edin. Kötü okuma alışkanlıklarından kurtulmak

 

* Okurken dudak kıpırdatıyorsanız, dişlerinizin arasına kalem tutuşturun.

 

* Aklınız dağılıyor, anlamı sık sık kaçırıyorsanız, birkaç satır okuduktan sonra ana fikri düşünün.

 

* Satırları bulanık görüyorsanız, göz doktoruna muayene olunuz. Gözün  zihindeki merkezi hem hızlı hem de çok beceriklidir. Öyle ki, kelimelerin kopuk kısmını bile görse çok kere tüm bunlarını keşfeder. Saniyenin yüzde biri kadar hızla bir işaret yada kelimenin silüetini tanır, ne işe yaradığını çıkarır.

 

Hızlı okuduğum vakit okuduklarımı anlayabilecek miyim? Ne olursa olsun anlayabileceksiniz. Çünkü hızlı okumayla anlama seviyeniz doğru orantılıdır. Yavaş okuyan insanoğlunun basit bir halde dikkati dağılır, konsantrasyonu çabuk bozulur, okuduklarını daha kısa bir vakit diliminde unutur. İnsanın okuduğunu daha iyi bir şekilde anlamasına neden olan neden yavaş okuma değil, düzenli tekrarlardır. Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi sayesinde daha fazla tekrar yapma olanağı bulacaksınız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir  Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla  Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Antalya Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi başlıklı 3924 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın