• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği

Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği
Hızlı Okuma

Okuma esnasında, göz yazının üzerinde soldan sağa doğru sıçramalar yaparak devam eder; her sözcük üzerinde duraklar. Bu duraklamalar esnasında, aynı bir dijital kamera benzer biçimde  gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri degizyazı eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır.


Anlayarak hızlı okuma, çeşitli göz alıştırmaları yardımıyla, göz algılama potansiyelini  ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır. Eğitim neticesinde, okuma ve anlama hızları %200-400 oranında yükselir.


Katılımcıların dakikada yaklaşık 80 – 180  kelime olan okuma hızlarını  500 – 600 kelime ve daha yukarı çıkarabilmektir. Böylece, daha kısa zamanda daha fazla kitap okuma, gazeteleri ve iş raporlarını daha hızlı bitirme, ödevlerin daha hızlı yapılabilmesi, okul başarısının artması, sınavlarda ve sual çözümünde başarının yükselmesi hedeflenmiştir.

Her okumanın eleştiri noktası, okumadan önce okuyacağınız materyalden hangi bilgileri almak istediğinizi bilmekten geçer.

Amacınız okuyacağınız dokümanın tartıştığı mevzunun sadece yapısını öğrenmekse, konuya ancak bir göz dolaştırmak yeter. Tartışılan konunun bütün bilgilerini anlamak ve algılamak istiyorsanız, bu kez bölüme bir göz gezdirmek yetmez, hiçbir şeyi atlamadan tam lineer okuma yapmalısınız.

Hızlı okuma ve algılama teknikleri modern dünyanın 1950’li yıllardan sonrasında uygula geldiği çok ayrıcalıklı ve önemli bir eğitim tekniğidir. Hızlı okuma ve algılama tekniği yardımıyla beynimizin inanılmaz kapasitesinin de farkına varmaktayız. Hızlı okuma tekniği sayesinde bir dakikada okuduğumuz sözcük rakamsı ortalamada; 150’den 1000’e kadar ulaşmakta, üstelik daha iyi anlamayı sağlamaktadır.
 
Verimli ve hızlı okuyan, okuduğunu algılayan ve yorumlayan, sözlü ve yazılı anlatımı iyi yapabilen öğrencilerin, okul hayatında başarılı olacağı muhakkaktır. Okuma ve onunla ilgili alanlarda iyi yetişen bireyler yaşamın her alanında başarıya rahatlıkla ulaşırlar ve topluluğun aranılan fertleri olarak onlara sürekli ihtiyaç duyulur. Hızlı okuma uzmanlarından direkt eğitim ve anında geri bildirim alma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Şimdiye kadar rastlamadığınız en ustalaşmış tahsile katılmış olacaksınız.

Okuma etkinliği, ancak türkçe derslerinde değil, matematik, yaşam bilgisi, toplumsal bilgiler ve fen-teknoloji dersleri şeklinde diğer derslerde de öğrencinin başarısına yön verecek belirleyici bir faktördür. Verimli  ve hızlı okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan, sözlü ve yazılı anlatımı iyi yapabilen öğrencilerin, okul hayatında başarılı olacağı muhakkaktır.

Okuma ve onunla alakalı alanlarda (idrak etme, yazma, konuşma, dinleme) iyi yetişen bireyler hayatın her alanında başarıya kolaylıkla kavuşurlar ve topluluğun aranılan fertleri olarak onlara devamlı ihtiyaç duyulur.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika  Eğitimi Kapsamı

Anlayarak hızlı okuma teknikleri mevzusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanmış bir programdır.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika  Eğitimini Nasıl Öğreneceksiniz


•    Alıştırmalar ve uygulamalar yaparken ne kadar farklı ölçüde olduğunuzu görerek,

•    İstenmeyen okuma alışkanlıklarından kurtularak,

•    Başkalarını yönlendirme becerisi daha üst düzeye taşıyarak,

•    Kişilere ülkü performanslarını taşımayı öğrenerek,

•    Öğrenim sonrasında ferdin kuramsal ve pratik yeterlilik düzeyi kontrol edilmesiyle,

•    Yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulmasıyla,

•    Farklı uygulamalarını öğrenerek,

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika  Eğitiminin Amacı


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika  Eğitiminin Amacı, kişilere  anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri  konusunda özel bilgi ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmen kadrosu yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik yapan kişilerin malumat ve beceri seviyelerini artırmaktır.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programının Süresi


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı 40 saattir.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Eğitimine kimler katılabilir

 
Anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri mevzusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe ismim atmak isteyen hepimiz, okumaya ve öğrenmeye kıymet veren, okumanın öneminin farkında olan herkes uzmanlarımız tarafınca uzman bulunmuş olduğu takdir de programa katılabilir.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Eğitmenliği  Sertifikası eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası
eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası
eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikas
ı eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği başlıklı 2572 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın