• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı
Hızlı Okuma

Okuma, öğrenmenin en basit ve temel yollarından biridir. Bilgiye ulaşmanın, öğrenmenin en kısa yolu da anlayarak hızlı okumadır. Okuma hızınızı teknik çalışmalar ve egzersizlerle geliştirmeniz mümkündür. Son zamanlarda yapılan teknik araştırmalar, kişilerin çok hızlı okuma yapabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav yarışı, yoğun iş stresi ve vaktin verimli kullanılmasında yaşanmış olan zorunluluklar hızlı okumayı yaşantımızda gerekli hale getirmiştir.

Bununla beraber, daha kısa zamanda daha hızlı ve çabuk okunan yazıların hafızada tutulabilmesi de gerekir. Eğer okuduklarınızı hafızanıza alamıyor ve gerektiği vakit hatırlayamıyorsanız hızlı okumanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu şekilde meydana getirilen bir hızlı okuma, süre boşa geçirmekten başka bir şey değildir

Hızlı okuma psikoloji, beyin eğitimi ve özellikle çağdaş okuma teknikleriyle bir bütündür. Yalnız göz açılarına dayanan, beynin tüm işlemlerini içermeyen eğitimler başarılı olmaz.

Okunacak çok şey bulunduğunu düşünüyorsanız fakat zamanınız çok azsa

Okurken dalıp gidiyorsanız ve dikkatiniz dağılıyorsa

Yavaş bir okuyucu olduğunuzu düşünüyorsanız

Okumak zorunda olduklarınız altında ezildiğinizi hissediyorsanız

Okurken yüksek hızda anlayan bir beyne haiz olabilmek, öğrendiğiniz detayları daha uzun süre hatırlayabilmek bu tahsilden sonra çok kolay olacak.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı yardımıyla  “Anlayarak Hızlı Okuma’’ eğitimi sürecini profesyonel olarak yönetme bilgi ve becerisini kazanacak aynı zamanda beynin işleyişini öğrenerek çağdaş okuma tekniklerini kullanabileceksiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Anlayarak Hızlı Okuma eğitiminde 19 senelik deneyim! Anlayarak Hızlı Okuma eğitmenlerinden direk eğitim ve anında en etkin geri bildirim alma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Şimdiye kadar rastlamadığınız en ustalaşmış öğrenime katılmış olacaksınız.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı süresince bu mevzuda çok fazla beceriyi edineceksiniz. Bu kişisel gelişiminiz için keyifli, coşku verici ve bir daha ele geçmeyecek bir fırsat…

Tüm katılımcıların NLP’ yi anlayarak hızlı okuma konusunda kullanmaları amacıyla pratiğe yönelik düzenlenmiştir. Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika  Eğitime katılarak anlayarak hızlı okuma  teknikleri İle ilgili son gelişmeleri çabuk ve hızlı bir şekilde takip etme şansınız var.


Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programının Amacı ;

Katılımcılara ‘’Anlayarak Hızlı Okuma’ Eğitimi sürecini ustalaşmış olarak yönetme bilgi ve becerisini kazandırmak

Katılımcıların Öğrencide okuma mevzusunda değişim ve dönüşüm dinamiklerini harekete geçirebilmesi

Katılımcıların yeni okuma alışkanlıklarını kavrayıp meslek ve özel hayatlarında pratik olarak uygulayabilmelerini sağlamak.

Öğrenciyi Anlayarak Hızlı Okuma sistemi içinde tutacak, davranış ve yaşam başarısına ulaştıracak yöntemleri öğretmek. (Motivasyon yaratma , SMART hedef koyma ve başarı teknikleri , verimli vakit kullanımı şekilleri, konsantrasyonu sağlama, hızlı okuma ve hatırlama teknikleri)
bilinçaltı süreçlerini tanıma

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programının Neler kazandırmaktadır

Öğrenci ve Yetişkinlerde Hızlı Okuma yöntemleri başta olmak üzere hatırlama ve bellek ekollerinin bilgisine haiz olup yöntemlerini öğrencilerin yaş gruplarına uygun olarak kullanmak.

Yeni bir çalışma alanı olan Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliğinde başka ek bir eğitim almaya gerek kalmadan çalışmalarını sağlayacak beceriyi kazanmak

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programına Kimler Katılabilir

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen hepimiz, okumaya ve öğrenmeye değer veren, okumanın öneminin farkında olan herkes uzmanlarımız tarafınca kafi bulunmuş olduğu takdir de programa katılabilir.

Psikolojik danışmanlar

Öğretmenler
 
Rehberlik  öğretmenler

İnsan kaynakları alanında çalışanlar olur

Gençlerle ve öğrenciler ile ilgili işlerde çalışanlar

Çocuğunu eğitim yaşamında etken olarak desteklemek isteyen anne ve babalar


Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı süresi 40 saattir.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programının Süreci

Birinci Seviye: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

İkinci Seviye:  Bilgi toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar,  belgeler  ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

Üçüncü Seviye : Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için Advanced Trainerlar ile karşılıklı yapmış oldukları sorgulama aşamasıdır. 

Dördüncü Seviye: Yansıtma aşamasıdır. Advanced Trainerlar ile birlikte meydana getirilen uygulama seanslarıdır.

Beşinci Seviye: Değerlendirme aşamasıdır. Advanced Trainerlar tarafından eğitimin değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

Altıncı Seviye : Uygulama aşamasıdır. Bireysel çalışanlara olay destek yardımı yapılır.

Yedinci Seviye; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır.
 
Sekizinci Seviye: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. EĞİTMEN mesleki faaliyetlerine başladıktan sonrasında üyelik sistemi yardımıyla program tasarımı/ denetimi/ sertifika mevzularında sürekli çözüm ortaklığıdır.


Sertifika: Eğitim nihayetinde lüzumlu bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapılmış olduktan sonrasında sertifika almaya hak kazanan katılımcılarımıza MTI (Mind Training Institute) tarafınca Uluslararası Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası verilecektir.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Program Yöneticileri

SAYGIN Coaching & Consulting  gerçek ve kalıcı değişimi hayatlarınıza taşımanıza yardımcı olmak ve NLP adı verilen bu güçlü değişim ve gelişim teknolojisini sizlere etik, kaliteli ve uluslararası standartlarda ulaştırabilmek için kurulmuş bir danışmanlık kurumudur. ABD’dan İngiltere’ye, Almanya’dan Avustralya’ya kadar uzanan NLP şirketlerinden oluşan uluslararası bir ağın parçasıdır. Bununla beraber 5 kıtada 29 ülkede NLP eğitmenleri yetiştiren önde giden kurumlarla çalışılmaktadır.

Genç, dinamik, yenilikçi ve yaratıcı SAYGIN   Coaching & Consulting gerçek ve üyelerinin vizyonu, NLP’ nin fark kişilerin yaratan yolculuğunda bireylerin beklentilerini karşılamak ve en üst düzeyde memnuniyetleri için hizmet sunmaktır.

Saygılı ve profesyonel olarak öğreten NLP profesyonelleri yetiştirmeyi hedefler. Katılımcıların  bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak gereksinimlerini saptayan profesyoneller yetiştirilir. Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı Kişisel ve Kurumsal  Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, kişinin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri mevzusunda uzmanlar da bulunmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği  Sertifikası eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya  Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası
eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı başlıklı 11489 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın